Slujire arhierească la hramul Mănăstirii ”Sfânta Treime” Măgina

În data de 21 iunie 2021, Înaltpreasfințitul IRINEU Arhiepiscop al Alba Iuliei ne-a bucurat cu prezența sa rugătoare și pilduitoare, la hramul Mănăstirii ”Sfânta Treime” Măgina, din jud. Alba.

În cuvântul de învățătură rostit, Înaltpreasfinția Sa a transmis credincioșilor îndemnul de a citi Acatistul Sfintei Treimi, de a se ruga Persoanelor Preasfintei Treimi și de a frecventa locașul de închinare, biserica.

La finalul Sfintei Liturghii, Înaltpreasfințitul IRINEU Arhiepiscop al Alba Iuliei a sfințit icoana ce reprezintă Sfânta Treime, icoană așezată în biserica mănăstirii spre închinare.

Răspunsurile liturgice au fost date de corul Catedralei Arhiepiscopale din Alba Iulia.

Ne-am bucurat să fiți părtași dimpreună cu noi la momentele duhovnicești ale acestui binecuvântat praznic.